Koronaohjeistus ja yhditysksen vuosikokous
29.11.2020 12:28 Toiminta / Pääsivusto

REDS tiedottaa

AVI:n, Helsingin Kaupungin ja SJL:n uusien Koronarajoitusten takia kaikki Helsingin sisähallit menevät kiinni 30.11 alkaen ja rajoitukset kestävät toistaiseksi ilmoitetun mukaisesti 20.12 asti. REDS seuraa tarkasti viranomaisten ja jääkiekkoliiton ohjeistuksiatoiminnassaan ja tiedottaa tarpeen mukaan muutoksista.

https://www.sttinfo.fi/tiedote/paakaupunkiseudun-koronakoordinaatioryhma-linjasi-uusista-rajoituksista-ja-suosituksista-alueellaan?publisherId=60590288&releaseId=69895182

http://finhockey.leijonat.fi/index.php/ajankohtaista/sarjatoiminta/item/5562-hus-n-alueella-sarjat-keskeytetaan-miesten-mestista-ja-naisten-liigaa-lukuun-ottamatta-muilla-alueilla-noudatetaan-voimassa-olevia-viranomaispaatoksia

Tämä aiheuttaa muutoksia toimintaan seuraavasti:

Harjoitukset:

Maanantaista 30.11 lähtien jäähallit ovat kiinni ja toiminta sisätiloissa on kiellettyä. Tämän hetken tiedon mukaan rajoitukset jatkuvat 20.12.2020 asti. Jokaiselle seuran jäsenelle suositellaan omatoimista harjoittelua mahdollisuuksien mukaan.

Maanantaista eteenpäin harjoittelu tapahtuu pääasiallisesti omatoimisesti seuraten Coachtoolsiin valmentajien tekemiä harjoituksia. Harjoitukset näkyvät siis vain Coachtoolsissa, eivät Jopoxissa. Suosittelemme asentamaan apin sekä pelaajan että vanhemman puhelimeen. Alussa etenkin nuoremmat pelaajat saattavat tarvita apua, mutta pian treenit varmasti muuttuvat omatoimisiksi.

www.coachtools.fi

Jos teillä on ongelmia tai teiltä uupuu tunnukset Coachtoolsiin ottakaa yhteyttä joukkueenjohtajaanne.

Vastuuvalmentajat saavat myös järjestää harjoituksia alle 10 hengen pienryhmissä, mutta näillekin harjoitteille löytyy vaihtoehtona omatoiminen harjoitus. Pientreeneihin saa osallistua vain, jos on varmasti täysin oireeton ja oman harkinnan mukaan.

U11-U14 ikäluokilla on kullakin myös 1 tunnin jääharjoitusvuoro Pukinmäen tekojääkaukalossa. Sinne saa osallistua maksimissan 20 pelaajaa kerrallaan, kahdessa 10 hengen ryhmässä, jotka pidetään erillään.

TI 1., 8. ja 15.12

1600 – 1700 U13&U14 White

1700 – 1800 U13&U14 Red

PE 4., 11. ja 18.12

1600 – 1700 U11

1700 – 1800 U12

Kiekkokoulu:

Kaikki kiekkokouluharjoitukset ovat toistaiseksi perutettu. Ilmoitamme heti, kun harjoittelu on taas mahdollista.

Vuosikokous:

Hallitus päätti kokouksessaan, että nykyinen yhdistyskokouspäivä 30.11.2020 ei voi toteutua

uusien Koronarajoitusten takia. Yhdistyksen vuosikokous pidetään maanantaina 14.12 klo 1800 ja jokaisella yhdistyksen varsinaisella jäsenellä on mahdollisuus osallistua siihen etänä. Nykyisten korona rajoitusten mukaan paikalla saa olla maksimissaan kymmenen henkilöä. Seuran hallituksen ja teknisten henkilöiden lisäksi on muutama paikka jäsenille, joilla ei ole mahdollisuutta osallistua etänä.

Kokouksen asialista löytyy materiaalipankista.

Kokouksen Teams- linkki ja tarkemmat ohjeet lähetetään seuran varsinaisille jäsenille lähempänä kokousta. Seuran hallitus hyväksyy varsinaiset jäsenet lähipäivinä. Tämän jälkeen valtakirja ladataan materiaalipankkiin sitä tarvitseville.

Muistutuksena vuosikokouksessa äänivalta on seuran yli 15 vuotiailla pelaajajäsenillä sekä seuran varsinaisilla jäsenillä. Seuran varsinaiseksi jäseneksi voi hakea täältä.


   
Lisää uutisia
REDS Helsinki ry
«  Huhtikuu   »
Kategoriat